Bazar Alu kol (levná Alu kola)

Červenec 29, 2010 | Rubrika: Auto-moto

kola levně

Každé moderní auto by mělo jezdit na tzv. alu kolech. Jedná se o hliníková kola, která vylepšují nejen jízdní vlastnosti automobilu, ale také design. Existují desítky prodejců na českém trhu. Někteří nabízejí nová alu-kola za skvělé ceny. Jiní se věnují prodeji starších alu-kol (hliníkových kol), které mohou leckdy vycházet o několik tisíc korun levněji než nová hliníková kola.

V poslední době se velice rozmohly nejrůznější bazary a nabídky ojetých alu-kol. Přímo bazar alu kol budete hledat těžko. Nejlépe je využít soukromých inzerátů nebo aukční portálů, kde lidé nabízejí svá ojetá hliníková kola. Při takovéto koupi je velice důležité znát několik základních parametrů Vašich stávajících plechových kol. Pro správný nákup je nutné znát pár rozměrů. Mezi ty základní rozměry patří průměr disků a rozteč šroubů. Tyto hodnoto v podstatě určují, jestli je možné bazarové alu-kola využít pro Váš automobil.

bazar kol

Hliníková kola v sobě mohou také skrývat vady a nástrahy. Před koupí ojetých kol si kola raději pořádně prohlídněte a všímejte si detailů. Toto je velice důležité z hlediska budoucího vyvážení kol. Může se Vám lehce stát, že běžným pohledem nic neobjevíte, ale jakmile budete alu kola nasazovat na svůj vůz, objeví se problém s vyvážením. Potom by Vám zbývala jediná možnost a to nechat vadné alu kolo opravit. Takováto oprava stojí v řádu několika stovek (obvykle od 500,-Kč nahoru za jedno hliníkové kole).

Alu kola (bazar) jsou třešničkou na dortu pro Váš vůz. Využijte slev a akčních modelů kol, pokud uvažujete nad koupí nových hliníkových kol. Na internetu je možné nalézt také aplikace, kde si vyberete přesně svůj model automobilu a pak jen stačí vybírat si ty pravé alu kola. Během chvilky tak přesně vidíte, jak by Vaše auto s alu koly vypadalo.

 

Příbuzné články

Rubriky