Ceny v Chorvatsku (potraviny)

Červen 28, 2011 | Rubrika: Cestování, Dovolená

Nakupování v Chorvatsku (ceny)

Pokud se chystáte letos na dovolenou do Chorvatska, určitě Vás budou zajímat ceny potravin a jiného zboží pro rok 2011. Obecně musíme říci, že se ceny oproti loňskému roku příliš nezměnily. Vzhledem k tomu, že česká koruna posílila, může být nákup potravin v Chorvatsku výhodnější než v minulých letech. Vždy je výhodnější pro nákup navštívit nějaký ze supermarketů (např. známá síť Mercator). V těchto supermarketech se pohybují ceny níže, než tomu je v menších potravinách přímo v letovisku nebo v blízkosti pláže.

Chorvatsko – ceny v restauracích

Ceny v Chorvatských restaurací se pohybují cca o 20-30% dráž než u nás (je to dáno polohou a vzdáleností od moře). Za obyčejnou Coca-Colu zaplatíte okolo 15 Kn. Velké pivo Vás přijde na 15-20 Kn. Cena pizzy začíná již na 30 Kn. Běžnou pizzu pořídíte za 40 Kn. Mořské speciality Vás budou stát 55 Kn. Za kompletní večeři pro dva dospělé zaplatíte okolo 130 Kn.Ceny v restauracích - Chorvatsko

Ceny běžných potravin

Chléb můžete zakoupit již za 4 Kn. Cena brambor (nových) se pohybuje také okolo 4 Kn. Ráno si můžete bez obav připravit smaženici z vajíček, cena není nikterak vysoká – 10ks za 10 Kn. Cena zmrzliny se v Chorvatsku pohybuje okolo 4-5 Kn za kopeček (nutno dodat, že Chorvatský kopeček zmrzliny je cca 3 kopečky zmrzliny u nás v Čechách). Kuřecí křídla pořídíte za cenu 25 Kn / kg. Celé kuře pak za 20 Kn / kg. Grilovací klobásy zakoupíte za cenu pohybující se okolo 40 Kn / kg. Grilovací brikety Vás budou stát 17 Kn. Čerstvá rajčata koupíte za 7-9 Kn / kg. Cena láhvového piva se pohybuje okolo 3-4 Kn.

Jak již bylo řečeno. Díky silné koruně zůstaly ceny v Chorvatsku stejné, místy dokonce klesly. Při kurzu okolo 3,4 Kč / 1 Kn jsou ceny přijatelné a proto si můžete dovolenou v Chorvatsku užít plnými doušky. Všem naším čtenářům tak přejeme krásnou letní dovolenou v Chorvatsku, hodně pohody a příjemných zážitků, na které bude rádi vzpomínat.

 

Příbuzné články

Rubriky