Citroen C4 a C5 (ceny, akce)

Srpen 23, 2010 | Rubrika: Auto-moto

auto citroen

Automobilka Citroen představila před 5 lety ucelenou modelovou řadu automobilů pod označením Citroen C3, C4, C5. Citroen C3 je spíše menším automobilem, který je určen pro město a krátké cestování. Oproti tomu Citroen C4 je nástupcem velice populárního modelu Citroen Xsara. C4 může nabídnout svým zákazníkům zcela originální a výjimečný design pospolu s vysokým důrazem na bezpečnost vozu a nejmodernější technologie.

Design automobilu je dravý. Protáhlá linie se táhne přes celou karosérii. Díky svým čistým liniím Citroen C4 dosahuje výjimečných aerodynamických koeficientů v segmentu nižší střední třídy. V nabídce je hned několik modelových řad – Citroen C4 Coupé nebo Picasso. Pohodlí řidiče i cestujících se povedlo automobilce Citroen posunout zase o kousek k dokonalosti. Moderní prvky výbavy usnadňují řízení a ovládání vozidla. Zajímavostí automobilky Citroen je volant s pevným středem. Veškeré ovládací prvky na volantu jsou tak vždy po ruce (telefon, navigace, audiosystém).

PR články

Citroen C5 – vlajková loď automobilky

Výjimečný design a moderní technologie ve spojení s tradicí inovace, tak právě tímto je Citroen C5 charakteristický. C5tka byla navržena tak, aby se řidič (posádka) cítila uvnitř jako na palubě letadla. Díky rozvoru, který byl zvětšen o celých 65mm se stala C5 velmi prostorným automobilem pro dlouhé cestování. Také palubní deska byla vytvořena s důrazem pocitu, že se řidič nachází na palubě letadla. Samozřejmostí je vysoká úroveň ergonomických prvků. Mezi novinky zlepšující jízdní vlastnosti Citroenu C5 jsou samonatáčecí bi-xenonové světlomety, systém AFIL (signalizace neúmyslného přejetí dělící čáry) apod.

automobil

Více informací o obou typech automobilů se můžete dočíst na stránkách věnovaných oběma modelům.

 

Příbuzné články

Rubriky