Koupelny – inspirace (fotogalerie, katalogy)

Červen 4, 2010 | Rubrika: Bydlení, Nábytek

inspirace

Koupelna patří k základním místnostem v domácnosti, které navštěvujeme několikrát denně. Koupelny jako takové prodělaly v posledních letech velkých změn nejen v oblasti využití, ale také designu. Dnes máme na výběr z několika stovek dlažeb a obkladů a není jednoduché vybrat a zkombinovat ty správné barvy a tvary. Nejednodušší variantou je na začátek vyhledat inspiraci v podobě fotografií koupelen (popřípadě ukázkové koupelny přímo u obchodníků). Dnešním trendem nejen v oblasti koupelen je minimalismus. Čím se vyznačuje, jaké má výhody a nevýhody Vám prozradíme v tomto článku.

Koupelna musí splňovat jednu základní vlastnost a tou je praktičnost. Koupelna musí být navržena tak, aby dobře sloužila svým majitelům. Dnešní koupelny v sobě spojují praktičnost a relaxaci. Jen si představte jak po náročném dnu toužíte po klidu a pohodě. Koupelna Vám toto může nabídnout. Dnešním trendem je vytvářet koupelny jednoduché, kde není příliš nábytku a odkládacího prostoru. Čím více skříněk, poliček, zákoutí, tím horší údržba a koupelna ztratí na kráse.

koupelny inspirace

Dnešním trendům v koupelnách vévodí rovné linie. Ty mohou být vytvářeny jak samotnými obklady, tak zároveň volbou nábytku popřípadě barevnou kombinací. V posledních letech se staly velice oblíbené obklady a dlaždice větších rozměrů. Proto pokud uvažujete o rekonstrukci koupelny, vyhněte se klasických čtvercovým obkladům. Díky internetu dnes můžete naleznout velké množství inspirace – koupelny (fotogalerie, fotografie) a předem si udělat představu, jaký typ koupelny by jste chtěli volit. Některým lidem se více líbí „studenější“ tóny barev, jiní z nás dají přednost „teplejším“ tónům.

Velkou výhodou může být návštěva některého z velkých hobbymarketů, kde naleznete ukázkové stěny s obklady a dlažbami. Například Hornbach vydává leták, kde naleznete akční ceny těchto produktů a můžete ušetřit nemalé peníze. Hobbymarkety poskytují snadnou možnost, jak ušetřit Vaše peníze.

 

Příbuzné články

Rubriky