Levná dovolená v Chorvatsku?

Březen 1, 2011 | Rubrika: Cestování, Dovolená

Levná dovolená Chorvatsko 2011

Dovolená v Chorvatsku patří obecně k těm, které vás vyjdou levněji. Velký podíl na tom má krátká vzdálenost z Česka do Chorvatska. Stačí sbalit oblečení, jídlo, pár známých a můžete vyrazit. Další často opomíjenou možností, jak snížit náklady, je správný výběr ubytování. Místo hotelu si můžete rezervovat apartmán, který je většinou podstatně levnější a zároveň vám nabídne mnohem větší soukromí a rodinné prostředí.

Dovolená na vlastní pěst

Hodně Čechů už dlouho jezdí na dovolenou do Chorvatska bez využití služeb, které nabízejí různé cestovní kanceláře. Důvod je prostý. Každá cestovní kancelář potřebuje vydělat, takže vám doporučí pouze oblasti, kde má svoje partnery a ubytuje vás pouze tam, kde z vás bude mít největší provizi. Proč si za dovolenou zbytečně připlácet, když existuje řada alternativních možností, které jsou výrazně levnější, a přesto dodržují vysoký standard. Chorvatsko je snadno dostupné autem, takže bývá nejlepší jezdit na společnou dovolenou se známými. Tím je vyřešen problém cestovních nákladů a zároveň si do auta můžete vzít všechno, co budete na dovolené potřebovat. Další otázkou je, jak snížit náklady na ubytování a zároveň dodržet kvalitu. Do Chorvatska jezdí na dovolenou většinou celé rodiny, nebo početnější skupiny známých. Bydlí buďto ve stanech, nebo v hotelích. Mnohem lepší a pohodlnější je zvolit zlatou střední cestu a vyhledat si v Chorvatsku apartmán, který bude přesně podle vašich požadavků.

Apartmány v Chorvatsku (ubytování)

V Chorvatsku existuje nepřeberné množství apartmánů. Od „pokojů“ pro 2 lidi, přes apartmány pro rodiny s dětmi a skupiny známých, až po luxusní varianty, kdy si např. můžete pronajmout celý dům. Obrovskou výhodou ubytování v apartmánech, když pomineme nízkou cenu, je možnost vybrat si apartmán přesně podle počtu osob a také jeho vybavení. Ve většině případů má každý apartmán vlastní kuchyň, několik obyvatelných pokojů (ložnic) s vlastními koupelnami a záchodem, dále jednu společnou místnost (obývací pokoj) a případně i několik balkónů či terasu. Místnosti jsou samozřejmě vybavené, takže vám nic nebrání užívat si pohodlného ubytování v soukromí a plnými doušky vychutnávat dovolenou. Navíc v dnešní době Internetu je vyhledání a rezervace konkrétního apartmánu v Chorvatsku naprosto snadná. Jednoduše si můžete rezervovat apartmán například na ve známém letovisku Biograd na Moru (Severní Dalmácie). Máte k dispozici všechny potřebné informace o apartmánu i jeho okolí. Navíc i podrobnou fotogalerii, přehled volných termínů a jejich ceny. Objednání tak můžete udělat z pohodlí svého domova a pak už se jenom těšit na příjemnou dovolenou v Chorvatsku.

 

Příbuzné články

Rubriky