Lyžování v Rakousku (Alpy 2010-2011)

Srpen 31, 2010 | Rubrika: Cestování, Dovolená

rakousko

Velice oblíbenou zemí pro strávení zimní dovolené je sousední Rakousko. Lyžování v Rakousku je dostupné z Čech a Moravy během pár hodin cesty automobilem. Oproti dovolené v českých horách zde naleznete vysoký standart služeb, které nejsou u nás příliš rozšířené. Lyžování v Alpách Vás proto může vyjít na ty stejné peníze jako u nás doma, avšak můžete si mnohem více užívat.

V Rakousku nalezneme hned několik světoznámých středisek, která nabízejí velice příznivé ceny a mnoho možností ubytování (hotely, apartmány, penziony). Těmito středisky jsou především Kitzbühel, Kaprun, Katschberg, Stubain, Sölden, Pitztal, Kirchberg a mnoho dalších. V mnoha z těchto středisek se jezdí i světové poháry nejrůznějších lyžařských disciplín. Například středisko Kitzbühel patří mezi nejlepší zimní střediska pro lyžování v Rakousku.

kitzbuhel

Velice známou oblastí je také ledovec  Pitztal – tato lyžařská oblast leží v Rakousku přibližně 60 km západním směrem od města Innsbruck (Otztalské Alpy, Tyrolské Alpy). Užívat si můžete také celoročního lyžování na ledovcích. Kaprun je středisko rozprostírající se na úpatí nejznámějšího ledovce v Rakousku a to Kitzsteinhorn. Ten se přímo nalézá ve středisku Europa SportRegion. Lyžování v Alpách na ledovci je až na malé výjimky v provozu po celý rok. Mezi další vyhledávané ledovce patří ledovec Stubai (2010) nebo ledovec Pitztal.

stubain ledovec

Využijte levné dovolené v Rakousku a sami poznáte, že lyžování v Alpách je příjemné, levné a nezapomenutelné. Nabídku lyžařských zájezdů naleznete na stránkách – Lyžování v Rakousku 2010/2011 (Alpy).

 

Příbuzné články

Rubriky