Ostrov Pag (Novalja ubytování, dovolená levně)

Březen 10, 2011 | Rubrika: Cestování, Dovolená

Ostrov Pag - Chorvatsko

Chystáte se letos na dovolenou a vybíráte si z cílových destinací? A co takhle zajet na dovolenou do Chorvatska. Tato země patří dlouhodobě k nejvíce oblíbeným destinacím pro výběr letní dovolené. Hlavním lákadlem je pro většinu návštěvníků velice snadná dostupnost, možnost výběru ubytování a apartmánů z pohodlí domova, náklonost místní obyvatel, nádherná příroda a čisté moře. Každý kdo Chorvatsko navštívil se sem rád vrací.

Velice populárním cílem pro letní dovolenou je ostrov Pag (letovisko Novalja). Ten najdete přibližně v polovině chorvatského pobřeží v blízkosti známého a velkého města Zadar. Vzdálenost z Brna na ostrov Pag je cca 800 km a díky tomu můžete být u moře za necelých 8 hodin. Ostrov je spojen s pevninou mostem ve své jižní části. Přemostění je bezplatné a ušetříte tak peníze za dopravu na ostrov. Na ostrov Pag se lze ještě dostat trajektem (Žigljen – Prizna). Ostrov je vyhledávan také pro svůj netypický charakter (Pag je z velké části holý a kamenitý).

Chorvatsko - ostrov Pag

Na ostrově najdete několik významných a vyhledávaných chorvatských turistrických cílů. Mezi nejznámější patří Nová a Stará Novalja, město Pag, Šimuni, Mandre, Povljana a spousta menších vesniček (Kosljun, Bošana, Metajna, Zubovići, Caska atd.). U mladých lidí je velice vyhledávaným místem pláž Zrče, která patří mezi nejvyhledávanější pláže v Chorvatsku. Pláž je celá lemována bary a kluby. Přes celé léto zde probíhají významné taneční akce a párty. Vystupují zde i významné skupiny a djové.

Ostrov Pag nabízí ve významných letoviskách hotely a hostely, kde si můžete rezervovat ubytování. Zmáné jsou také kempy na ostrově, které jsou vyhledávany nejen českými turisty. Samozřejmostí je široká nabídka apartmánů a studií. Najdete zde apartmány přímo u moře v již zmiňovaných letoviskách – město Pag, Šimuni, Mandre, Povljana, Stará a Nová Novalja. Užíjte si dovolenou v Chorvatsku 2011 na ostrově Pag (Nová a Stará Novalja).

 

Příbuzné články

Rubriky