Řecko – dovolená na ostrovech (Kos, Korfu, Kréta)

Červen 3, 2010 | Rubrika: Cestování, Dovolená

řecko

Dlouhodobě mezi nejvyhledávanější destinace pro letní dovolenou patří bezesporu Řecko. Řecko může nabídnout to, co mnoho jiných státu ne. Většinu svých návštěvníků okouzlí všudy přítomná řecká historie, památky a budovy. Kouzelné Athény a Soluň Vám mohou nabídnout antické památky, které budete obdivovat, ačkoliv nemusíte být milovníky historie. Velkou část turistů zároveň láká krásná příroda, překrásné řecké ostrovy a zdejší mentalita lidí. Především v letní sezóně na Vás dýchne pohoda, život bez stresu a téměř zapomenete na jakékoliv problémy.

Mezi nejvyhledávanější destinace Řecka patří určitě již zmiňované řecké ostrovy. Jen ve zkratce Vám můžeme představit 3 oblíbené ostrovy. Všechny začínají na písmeno K a jsou to: Kos, Korfu a Kréta. Každý z nich může nabídnout něco jiného. Kréta je z těchto tří ostrovů nejživější a naleznete zde velká střediska s velkým nočním životem. Nejčastějším způsobem dopravy na Krétu jsou letecké zájezdy. Naopak na Korfu (Řecko) můžete zvolit cestu jak letecky, tak zároveň využít kombinované dopravy nebo autobusovou dopravu do Benátek a odtud velkou dopravní lodí na ostrov. Ostrov Korfu může nabídnout krásnou přírodu, překrásné zákoutí a pláže a to vše doplněné o řeckou gastronomii.

Nejvýchodnější ostrovem je pak Kos. Jedná se o menší ostrov (oproti Krétě). Ostrov Kos může nabídnout stovky menších pláží, kde si každý najde tu svou oblíbenou. Na ostrově leží desítky menších vesniček. Díky výhodné poloze ostrova to je jen kousek k návštěvě Turecka. Můžete proto využít nabídek zdejších cestovních agentur, které tyto zájezdy a výlety pořádají.

Navštivte Řecko (Kos, Korfu, Kréta) a splňte si sen o krásné dovolené u moře. Nejvhodnější dobou pro letní dovolenou je červen až září. Využijte nabídky Last Minute Řecko (levně) a ušetřete Vaše peníze.

 

Příbuzné články

Rubriky