Solární panely (ceník, akce)

Červen 2, 2010 | Rubrika: Bydlení, Zahrada

panely

V dnešní době stále stoupá cena energií a nic nenasvědčuje tomu, že by se tento vývoj měl zastavit nebo dokonce nabrat klesající tendenci. Proto čím dál více lidí řeší otázku samostatnosti v oblasti elektrické energie. Mezi nejvíce populární a vyhledávané zdroje elektrické energie z obnovitelných zdrojů patří právě solární panely, které umožňují využívání sluneční energie, kterou následně mění na energii elektrickou. Díky rychlému vývoji v této oblasti dochází k radikálním poklesům ceny samostatných solárních panelů a tím se stávají dostupnějšími.

Solární panely se tak mohou stát velice dobrou alternativou pro výrobu elektrické energie. Existuje hned vícero typů solárních panelů, které se liší jak účinností tak cenou. Jednoduše dnes můžeme solární panely rozdělit na dva základní druhy – monokrystalické a polykrystalické. Monokrystalické se vyznačují účinností 15 – 18%, jsou vyrobeny z monokrystalu křemíku(ingotu) a následně jsou nařezány na desky ,které se dále technologicky upravují. Polykrystalické mají účinnost 12 – 15%, vyrobeny jsou zpečením drceného křemíku do jednoho bloku a nařezáním na desky.

ceny, akce

Investice do solárních panelů by se měla vrátit do 10 let od jejich instalace. Na druhou stranu je nutno říci, že záleží na samotné ceně solárního panelu. Solární panely (ceny) se liší mnohdy o tisíce korun a při instalaci na rodinný dům může celkový rozdíl v cenách dosáhnout i 100 000,-Kč. Proto je velice vhodné nejdříve hledat a pátrat po firmách, které solární panely nabízejí za akční ceny popřípadě poskytují slevy. Vždy je však nejdůležitějším parametrem schopnost daného panelu přetvořit energii sluneční na energii elektrickou.

Díky dotačnímu programu Zelná úsporám můžete na instalaci solárních panelů získat dotaci, která Vám pokryje velkou část nákladů. Využijte dotace na solární panely a získejte obnovitelný zdroj energie.

 

Příbuzné články

Rubriky