Turecko – Egejská a Turecká riviéra

Červenec 27, 2010 | Rubrika: Cestování, Dovolená

Mezi další velice oblíbené cíle letní dovolené patří určitě také Turecko (zejména pak Turecká riviéra). Turecko jako země může nabídnout hned několik zajímavostí, se kterými se nesetkáte jinde v Evropě. Největším lákadlem je bezesporu možnost okusit pravou chuť orientu a přitom se cítit na své dovolené bezpečně.

Turecká riviéra se táhne přibližně 300 km podél pohoří Taurus, které je místy vysoké až 3000 metrů. Turecká riviéra se rozprostírá na jiho-západním pobřežísi Turecka. Tato riviéra si našla své turisty nejen z čech, ale zároveň z celé Evropy. Vzhledem k jednoduché dopravě a krátké časové náročnosti se jedná skutečně o nejbližší a nejoblíbenější místo s orientálním nádechem. Mezi nejznámější letoviska turecké riviéry patří města Kemer, Belek, Tekirova, Alanya, Konalki nebo Lara Kundu.

dovolená

Další velice vyhledávanou riviérou je tzv. Egejská riviéra. Turisté tuto oblast objevili až později než výše zmiňovanou Tureckou riviéru. Egejská riviéra se nachází na rozhraní Středozemního a Egejského moře. Riviéra je oblíbená u cestovatelů, kteří mají rádi historii a cestování za památkami. Právě antických památek zde naleznete velký počet.

Dovolená v Turecku je určena pro lidi, kteří chtějí poznat něco nového. Velice levné zájezdy se pořádají do Turecka před hlavní sezónou. Není problém v květnu nebo září (říjen) zakoupit týdenní dovolenou v Turecko s all-inclusive za cenu okolo 5 – 6 tisíc. Využijte zájezdů last minute a vyhlédněte si dovolenou snů.

 

Příbuzné články

Rubriky